В усі часи люди замислювались над тим, як пізнати та знайти себе. Щоб знайти правду дехто робив добрі справи та допомагав іншим, хтось багато вчився та подорожував, хтось шукав відповідь у собі. Істина десь по середині, оскільки, кажуть, щоб пізнати світ, нам треба пізнати спочатку себе.
Я погоджуюсь з тим, що для того щоб пізнати себе, треба пізнати світ, але це не обов’язково означає навколосвітню подорож. Це означає бачити вчинки інших, розуміти свої пріоритети, вчитись на своїх та чужих помилках, вміти виправлятись. Людина, яка розуміє себе, може легко вдосконалюватися та розуміти інших людей, навколишній світ.
Пізнання себе починається в ранньому віці, коли дитина має певні схильності до того чи іншого заняття. Наприклад, дитина любить малювати, співати, конструювати, чи «лікувати». В цей момент батькам важливо прислухатися до дитини, її здібностей, бо від цього залежить чи зможе дитина проявити себе у сфері, яка їй подобається. Підтримувати, допомагати, дозволити зробити свій вибір та скерувати у правильне русло. Адже дуже часто батьки тиснуть на дітей, щоб вони продовжували справу їхнього життя або втілили їхні нездійснені професійні задуми.
Самопізнання – це нелегкий процес, орієнтований на пошук призначення та цілей свого життя. Для того, щоб пізнати себе, потрібно працювати над собою, тобто, аналізувати свої негативні та позитивні якості. Спочатку це може бути важко, але з часом розуміється, що давати собі звіт про внутрішній розвиток є досить продуктивно, оскільки можна побачити що вже зроблено, досягнуто, пройдено або навпаки скільки ще потрібно зробити. Основне не зупинятися на досягнутому і завжди відкривати перед собою щось нове і цікаве, незалежно від віку і професії.
Любіть себе, прислухайтеся до свого серця, робіть, те що вам близьке до душі і ви обов’язково пізнаєте своє «Я» , адже основне завдання людини – знайти себе, вміти допомагати іншим і бути щасливим. Як казав Йоганн Вольфганг Гете «Як можна пізнати себе? Тільки шляхом дії, але ніколи – шляхом споглядання».